نیاز به پکیج نرم افزار تجاری در صنایع تولیدی

پکیج نرم افزار تجاری یکی از ارکان پیش نیاز پیشرفت صنایع تولیدی است. تولید موفق به زنجیره ای از فرآیندهای تنظیم شده وابسته است. در صورتی که این زنجیره بتواند به روند طبیعی خود ادامه دهد، نتیجه نهایی بی نقص خواهد بود. امروزه پکیج های نرم افزاری تجاری همانند:

  •  برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP)
  • مدیریت متریال ها
  • کنترل تولید
  • اجرای زنجیره تامین

سیستم‌های جمع آوری بلادرنگ برای جمع آوری اطلاعات حیاتی نیازمند است. از این اطلاعات برای کلید فرآیند های تولید بهره میبرد.

سازمان های بیشتری به سمت پکیج نرم افزار تجاری برای بهبود فرآیند ها و کاهش هزینه ها روی آورده اند. برای بهبود این سیستم می توان بارکد و RFID  بهره برد.

بارکدها برای کنترل خطوط تولید نقش مهمی در عرضه و تقاضا دارند که شامل مراکز توزیع و ارسال تولیدات به مشتریان می باشد. سیستم های کامپیوتری برای ردیابی کالا ها از تکنولوژی بارکدینگ بهره می برد. بارکد ها باری پیگیری فرآیند تولید تا رسیدن به دست مشتریان استفاده می شود. حتی در زمان تحویل به مشتریان همانند فروشگاه ها، این بارکدها برای رهگیری فروش و انبارداری استفاده می شود.

در روند تولید کالاها یا قطعات با بارکد نشانه گذاری می گردند. با گسترش این قطعات در چرخۀ تولید این بارکد بارها قرائت می گردد. این امر به سیستم های نظارتی اجازۀ دستیابی به اطلاعات پیشرفت تولید را در طول مونتاژ و تست کیفیت را می‌دهد. سپس این محصول آمادۀ توزیع می گردد. سیستم های کامپیوتری همچنین اطلاعاتی همانند تعداد تولید محصول ، تاریخ و زمان آن را نیز ثبت می نمایند. که این خود موجب اطلاع از موقعیت کالا در هر لحظه از چرخۀ تولید و یا انبارهای توزیع خواهد شد.